Lokale usługowe i użytkowe z najemcą – inwestycja idealna!

Nieruchomość od zawsze były dobrą inwestycją – niezależnie od miejsca położenia, standardu wykończenia, czy powierzchni, z biegiem czasu wartość każdej nieruchomości wzrasta. Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nieruchomość może być nie tylko lokatą kapitału opierającą się wahaniom rynków finansowych na świecie i inflacji, ale jednocześnie sposobem na życie – sposobem na comiesięczny pasywny przychód związany z jej wynajmem. Największe jednak zyski przynosi wynajem lokali usługowych i użytkowych!

Plusy takiej inwestycji:

  • comiesięczny przychód w stałej wysokości,
  • stabilność pewność inwestycji na przynajmniej kilkanaście miesięcy (wynajem długoterminowy),
  • wysoki stopień zwrotu inwestycji,
  • stosunkowo niskie nakłady na lokal (to w kwestii najemcy leży przystosowanie go do własnych potrzeb i wymogów związanych z prezentowaną przez siebie marką – zwłaszcza w przypadku sieciówek),

Zakup nieruchomości pod wynajem podmiotom gospodarczym to jednak nie wszystko – trzeba je zachęcić do inwestycji w danej okolicy i wynajmu naszego lokalu. Nie jest to łatwe i wiąże się z koniecznością rozeznania strategii inwestycyjnej podmiotów gospodarczych, które mogłyby zainwestować w dane przedsięwzięcie – trzeba niejako „wejść w buty” firm i sprawdzić, czy inwestycja w danym miejscu ma szansę powodzenia.

Znacznie lepszym i pewniejszym rozwiązaniem jest zakup nieruchomości usługowej już z komercyjnym najemcą, z którym podpisana jest długoterminowa umowa najmu.

Plusy zakupu lokalu z najemcą:

  • znacznie większa pewność inwestycji (wiemy dokładnie jaka firma korzysta z lokalu),
  • brak konieczności poszukiwania najemcy (co może trwać długimi miesiącami!),
  • brak konieczności przystosowywania lokalu do potrzeb najemcy (lokal jest już przystosowany),
  • inwestycja zaczyna na siebie zarabiać już od pierwszego dnia zakupu danej nieruchomości,
  • łatwość wyliczenia stopy zwrotu takiej inwestycji.

Inwestycje w lokale usługowe z najemcą, jak i lokale użytkowe z najemcą to jedne z najstabilniejszych i najpewniejszych inwestycji! W zależności od lokalizacji danej nieruchomości oraz jej najemcy możemy liczyć na pasywny przychód w wysokości od kilku tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu! Wartość inwestycji zależy od nas samych! Na rynku bez większych problemów znajdziemy oferty zaczynające się do niewiele ponad 300.000,-zł. Oczywiście im lepsza nieruchomość, im wiarygodniejszych najemca i im lepsza lokalizacja – tym droższa będzie całą inwestycja!

Atrakcyjne finansowanie?

Zakupu lokalu użytkowego czy usługowego z najemca nie musimy dokonywać jednak wcale z własnych zasobów finansowych. Banki bardzo chętnie dają kredyty na tego typu inwestycje, jeżeli tylko wcześniej odpowiednio wykażemy naszą zdolność kredytową – nasza firma pomaga również i w takich sytuacjach począwszy od wyboru najlepszej oferty kredytowej, aż po skompletowanie odpowiednich dokumentów finansowych i przeznaczenie uzyskanych funduszy od razu na dochodową inwestycję związaną z wynajmem lokalu.

Inwestycje w lokale usługowe i użytkowe pod wynajem stają się coraz popularniejszą formą inwestowania w Europie – dają możliwość nie tylko pomnażania swoich instrumentów finansowych, ale również pewność jutra w związku ze stabilnym, gwarantowanym przychodem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nieruchomości usługowych i użytkowych z najemcami!